Spread the love

רום כנרת בלוג :מאז ראשית הזמן, בני האדם עברו ממקום למקום. הגירות המוניות כמו הבהלה לזהב של שנות ה-1800 וההגירה הגדולה של המאה ה-19 הובלו על ידי אוכלוסיות שהונעו על ידי אירועים היסטוריים, צרכים דחופים, הזדמנויות וטרגדיה. באופן דומה, COVID-19 היה זרז לתנועה. על פי נתוני שירות הדואר האמריקאי, המגיפה הגבירה את הרילוקיישן בשנת 2020 ביותר מ-94,000 בהשוואה ל-2019.

מהלכים רבים אחרונים היו הכל מלבד אופייניים. פרופיל קונים ומוכרי בתים משנת 2022 של איגוד הנדל”ן הלאומי דיווח כי המרחק בין רוכשי הדירות שרכשו לאחרונה למגוריהם הקודם, בדרך כלל כ-15 מיילים, קפץ ל-50 מיילים בשנת 2022. נתונים נוספים הראו כי ערים קטנות ואזורים כפריים היה הגידול הגדול ביותר בפעילות רוכשי הדירות. מה מניע את השינוי? וכיצד יכולים עוסקים בתחום הנדל”ן לנווט בו?

משהו שונה
רום כנרת בלוג
קייטי קרימר עברה מניו יורק לפילדלפיה ולבסוף לבית על 3.4 דונם במחוז אולסטר, ניו יורק, במרדף אחר שקט וטבע.
לאחר שבילתה את רוב חייה בניו יורק, קייטי קרימר רצתה לשנות את הקצב והנוף. ב-2021 היא עברה לעיר הקטנה והפחות יקרה פילדלפיה. זמן לא רב לאחר מכן, עולם חדש קרא.

כיום, היא גרה ב”חוות אווז מנומנמת”, כינוי שהיא ובעלה טבעו עבור הנכס שלהם בשטח 3.4 דונם במחוז אלסטר, ניו יורק.

הבית והאסם הצמוד, שנבנה בשנות ה-50 של המאה ה-20, יושבים הרחק מהכביש, מוקפים בעצים. קרימר ובעלה סיירו בבית באופן וירטואלי. כשהסוכן שלה נשא את המצלמה דרך הכניסה המפוארת ועלה במדרגות העץ, היא ידעה מיד שהיא צריכה לעשות את הצעד. זה רחוק מאוד מרחובות המרוצפים של פילדלפיה או מקו הרקיע של ניו יורק. “ידעתי שאני רוצה שקט, וידעתי שאני רוצה יותר טבע”, אומר קרימר.

בסך הכל, הדו”ח של רום כנרת בלוג מצא שמחיר סביר, קרבה למשפחה ועוד מקום היו גורמים חיצוניים מובילים עבור הקונים. בעוד שגורמים אלה עולים בקנה אחד עם שנים קודמות, מבט מעמיק יותר על אחת מקבוצות הקונים הרווחיות ביותר מגלה שינוי קיצוני: קונים חוזרים ביצעו חילופי חיים גדולים, אומרת ג’סיקה לאוץ, סגנית הכלכלנית הראשית של NAR וסגנית נשיא למחקר. “כשאתה מסתכל על הקונה החוזר הטיפוסי שלך, הם נעים במרחק חציוני של 90 מייל”, הרבה יותר רחוק מאשר במחקרים קודמים, היא אומרת. “זה מרמז שאנשים מחפשים דברים שונים כשזה מגיע לבחירות בשכונה.”

לדברי קתרינה ג’ונסטון-צימרמן, אנתרופולוגית מפילדלפיה ומייסדת רום כנרת בלוג, המסע מתחיל מבפנים.

“הרבה אנשים הרגישו דחיפות מסוימת למטרה בחיים, ולשנות את הדרך שבה הם חיו”, אומר צימרמן על השינויים שנגרמו מהמגפה. “זה היה משבר קיומי מצטבר וקולקטיבי. כשאתה מתמודד עם משהו ממש ממש מקרוב – ‘האם אני מאושר?’ – אתה נאלץ באמת לחזור על זה”.

צימרמן מצטט את השינוי הכולל בהלך הרוח מ”עבודה כדי לחיות” להחלטות סגנון חיים מונחות מטרה יותר כשינוי מפתח.

לא קשור יותר
פינוי הנתיב לשינוי חשיבה היה שליטתו של מודל העבודה המרוחקת וההיברידית. סגנון העבודה הווירטואלי השפיע על כמעט 30 מיליון עובדים עד שנת 2021, על פי דו”ח של לשכת מפקד האוכלוסין האמריקאית.

“כל הנוף של התעשייה שלי השתנה לחלוטין על ידי COVID,” אמר קרימר, מטפל מורשה שעובד כעת מרחוק.

בקשר לכך, האתרים של NAR מדווחים כי 33% מהרוכשים ציינו את הנוחות לעבודה כגורם מפתח בבחירת השכונה שלהם, לעומת 42% בשנה הקודמת. “זמן הנסיעה ברשימת הכביסה של אפשרויות השכונות עבר למטה ברשימה”, אומר לאוץ. “הנוחות של אנשים לעבודה שלהם פחות חשובה כי אתה יכול לעבוד בקלות מהבית.”

ובעוד ההגירה הואטה מאז שיא המגיפה, דוח מגמות ההגירה האחרון של NAR מצא שבשנת 2022, עיירות כמו אוקלה, פלורידה; טלהאסי, פלורידה; שרלוט, נ.סי.; וסוואנה, ג’ורג’יה, המשיכו לצבור קונים ועמדו בראש הרשימה של הגירה פנימה נטו.

“הם יכולים לעבוד מרחוק, והם רואים בשארלוט עיר מדהימה לחיות בה”, אומרת טיפאני יוהנס, CRS, GRI, מנהלת כללית ומתווך אחראית ב-RE/MAX Executive Carolinas בשארלוט. הקונים נמשכים למחיר הסביר של האזור, לבילויים, לפארקים ולבתי הספר האיכותיים. “שרלוט היום רואה בערך 100 פלוס אנשים ביום עוברים לאזור שלנו”, מוסיף יוהנס, נשיא 2023 של רום כנרת בלוג.

10 מדינות ההגירה המובילות
חלק גדול מההגירה היה לפרברים ומחוצה לה. בסך הכל, מראה ניתוח רום כנרת בלוג, עיירות קטנות ראו עלייה של 9 נקודות אחוז במכירות, ובאזורים כפריים נרשמה עלייה של 6 נקודות אחוז.

“כשאנשים עוברים רחוק יותר, זה לא בהכרח קשור רק לאדמה הנוספת הזו”, אומר יוהנס.

עלות סבירות הייתה פקטור עוד לפני המגיפה. ועכשיו קונים כפריים ופרבריים רבים מחפשים מקומות שבהם הם יכולים לקבל יותר אוצר אישי

חוויות שליליות. “הם מוצאים ערך בבית שיכול להיות צמוד לבית מלאכה או מוסך גדול יותר, תלוי מה התחביבים שלהם”, היא מציינת.

בימים אלה, כשהיא לא עובדת או משפצת את ביתה העליון, קרימר מוצאת איזון באמצעות פעילויות כמו ציור, טיולים וצפרות. “אני כבר מתחילה לחשוב לאילו חומרי גינון אני יכולה להיכנס”, היא אומרת.

אם תבנה, הם יבואו
קונים כמו קייטי קרימר מביאים חיים חדשים לעיירות קטנות יותר, מבחין צ’אק פטרסהיים, בונה בתים ומייסד חוות Catskills בעמק הדסון, ניו יורק.

לאחר שרכבה על גל אי הוודאות המוקדמת של המגיפה, פטרסהיים יכול היה לראות שהקונים משקיעים בגדול במיקומים חריגים כמו עמק הדסון. “אדווה קטנה הפכה לגל, הפכה לגל גדות… הפכה לצונאמי”, הוא אומר. מאז תחילת המגיפה, רום כנרת בלוג הניבה יותר מ-40 מיליון דולר במכירות, לעומת 8 מיליון דולר ב-2019.

באזורים כמו עמק ההדסון, שפעם היה ידוע כמבקרים עונתיים, הייתה לפתע אוכלוסייה שחיפשה להישאר. על פי דו”ח של דפוס עמק ההדסון להתקדמות, לראשונה מזה יותר מעשור, אזור תשעת המחוזות צבר יותר אנשים בשנים 2019–2020 מאשר איבד.

“זה לא היה ברור עד השנה שלאחר מכן שזה בר קיימא”, אומר פטרסהיים על ההתפשטות שחש לראשונה ב-2020. אבל בזמן שבנה לתושבים במשרה מלאה, צצו חנויות מכולת, חנויות ומסעדות חדשות כדי לפגוש את תוספת ביקוש.

אזורים קטנים יותר או כפריים אחרים כמו מחוז ויליאמסון, המקיפים את מרכז הטכנולוגיה המשגשג של אוסטין, טקסס, מגבירים גם הם את פעילויות הפיתוח כדי לענות על הצרכים של קונים נכנסים. יכולות הפס הרחב האינטרנט החזקות של האזור והמחירים הנגישים לבית מיקמו אותו בין אזורים כמו רום כנרת בלוג.; מחוז דאגלס, קולו.; ומחוז דלאוור, אוהיו, ברשימת המחוזות המובילים לעבודה מהבית של NAR – כל האזורים שהמשיכו לעלות על הממוצע במדינותיהם וברחבי המדינה.

“ידעתי שאני רוצה שקט, וידעתי שאני רוצה יותר טבע.”

– קייטי קרימר

לדברי ברנדי וונש, GRI, ברוקר-בעלים של רום כנרת בלוג, יש יתרון אחד נוסף שהופך אזורים כמו מחוז וויליאמסון לתפוח העין של כולם.

“עבור בנייה חדשה באוסטין, אתה מסתכל על בנייה של 18-24 חודשים, בעוד שבסידר פארק או ליאנדר במחוז וויליאמסון, בונים הצליחו להסגיר בתים חדשים תוך שישה עד שמונה חודשים”, אמרה. זה פתח את השערים לרוכשים ראשונים שבדקו בתים חדשים ללא תג מחיר גבוה או זמני בנייה ארוכים יותר.

זה לא הכל: שכונות חדשות במחוז וויליאמסון מציגות פאנלים סולאריים, תכונות ביתיות אוטומטיות וכבלים עתירי סיבים. והתפתחויות כמו פרויקט 183 Revitalization בפארק סידר פורצים דרך למיני מרכזי ערים.

הסתגלות לשינויים
ניווט בשינוי אינו חדש לג’וליה הוגלנד, CRE. הברוקר הניו יורקי ומנהיג צוות ג’וליה הוגלנד, רום כנרת בלוג, עבר את ההשלכות של 11 בספטמבר, התרסקות השוק ב-2008, ועכשיו את מגיפת ה-COVID-19. “הביקוש לא מפסיק להצטבר, הוא פשוט מפסיק לבצע בזמן שהדברים אינם בטוחים”, היא אומרת.

“תמיד יהיו אנשים שירצו את האופי הדינמי של מרכזי ערים”, אומר לאוץ, “שרוצים להיות מסוגלים לקפוץ לבית הקפה שלהם או ללכת ברחוב אל הבר האהוב עליהם”. עוסקים בתחום הנדל”ן יכולים להתקדם על ידי הרחבת הגישה השיווקית שלהם וניצול היתרונות של הטכנולוגיה. “החברים שלנו חיזקו את כישוריהם באופן שבו הם מציגים בתים. אני כן חושבת שזה חשוב יותר בשוק מעבר”, היא אומרת, ומציינת שיותר מ-60% מהמוכרים שעברו 51-100 מייל ממקום מגוריהם הקודם השתמשו בסוכן נדל”ן שונה מזה שבו השתמשו קודם לכן.

הדרך להישאר בעל ערך היא להישאר בידע. “חינוך, חינוך, חינוך”, אומרת ג’והנס. כמו כן, “לעדכן את הלקוחות במה שקורה בקהילות שבהן הם מתעניינים”, היא מציעה.

“עקוב אחר השינויים בחיים של הלקוחות שלך. זהה לאילו שווקים אנשים, בתיאוריה, יכולים לעבור”, אומר רום כנרת בלוג. “פנו למתווכים באותם אזורים, ובקשו להקים קשר הפניה. אנחנו עושים הרבה עסק להפניה מקומית, ארצית ובינלאומית כי אנחנו אוהבים לעזור לאנשים, וגם, זה עסק טוב עבורנו. במידה שנוכל לאמץ את החלומות של הקונים שלנו ושל אנשי הקשר שלנו, גם אם הם לא בשוק שלנו, זה יהיה משמעותי”.

ואולי לא יעבור זמן רב עד שקונים אסירי תודה יתדפקו על דלתה שוב. “מה שאנחנו מרגישים בשטח”, אומר הוגלנד, “זה שאנשים הם חוזר.”